mert

Mert'in annesi Nesrin Hanım

"Zengin eğitim materyalleriyle, eğlenerek öğrenen oğlum, her gün eve mutlu ve özgüveni desteklenmiş olarak dönüyor."

ahmet ali

Ahmet Ali’nin annesi Ebru Hanım

"Sevgi ve huzur ortamında,
birey olma duygusunu pekiştiren
bir eğitim aldığı için oğlumun
Tema’lı olmasından çok mutluyum."

alya

Alya’nın annesi Derya Hanım

"Onların mutlu çocuklardan
mutlu yetişkinlere evrilmeleri
ortak önceliğimiz. Tema bu açıdan bizim için en doğru tercih."

Burak can

Burak Can’ın annesi Duygu Hanım

"Çocukla sıcak iletişim kurabilen
şahane öğretmenler, çocuğun
çocukluğunu yaşayabildiği bir okul…"

Meriç

Meriç’in babası Özgür Bey

"Kızım, arkadaşlarıyla yaz-kış bahçede oyun oynayarak öğreniyor.
Tema’lı olduğumuz için
çok mutluyuz."

Tuna

Tuna’nın annesi Nevcihan Hanım

"Çocukların düşünmeye ve keşfetmeye yönlendiren eğitim sistemi nedeniyle oğlumun Tema’lı olmasından çok mutluyum."

Rodin

Ömer ve Rodin’in annesi Sibel Hanım

"Çocuklarım Tema’nın eğitim sistemiyle potansiyellerinin farkına vararak ve mutlu çocuklar olarak büyüyor.
Tema’lı olduğumuz için mutluyuz."

Burak

Burak’ın babası Cem Bey

"Oğlum oyun oynayarak, eğlenerek
çok mutlu bir ilkokul hayatı geçirdi
ve çok iyi okullardan burs kazandı."

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

EĞİTİMDE YENİ BİR TEMA

Tema Eğitim Kurumları olarak öğrenci odaklı ve kalıcı öğrenmeyi esas alan alternatif eğitim yaklaşımına sahibiz. Amacımız yenilikçi, sorgulayan, yaşadığı dünyaya duyarlı, değerler eğitimini almış, bilim, spor, sanat ve teknoloji alanlarında başarılı ve mutlu bireyler yetişmesine rehberlik etmek. Çağdaş ve demokratik değerlere bağlı, doğaya saygılı, sosyal, özgüveni yüksek ve mutlu bireyler yetiştirmeyi bizden sonraki kuşaklara vereceğimiz en değerli armağan olarak görüyoruz.

Eğitime bakış açımız hakkında bilgi almak için “Mutlu Çocukların Okulu Tema” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

MUTLU GEÇEN ÇOCUKLUK İYİ BİR İNSAN OLMA YOLUNDA ATILAN EN ÖNEMLİ ADIMDIR.​​

ALTERNATİF DİNAMİK

Eğitim’de Temel Aldığımız Yaklaşımlar

beylikdüzü okul

GEMS

Fen-doğa deneylerini ve matematik çalışmalarını daha keyifli hale getirmek, yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla GEMS programından destek almaktayız.

beylikdüzü anaokulu

HIGH SCOPE

“Planlama-Çalışma-Hatırlama”sıralı faaliyetlerini içerir, bu çerçevede çocuk kendi ilgi alanı içinde bir plan yapar; bu planı uygular; çalışma bitimindeki hatırlama sürecinde ise planını uygularken yapılan çalışmayı hatırlar ve yaptıklarını değerlendirme fırsatına sahip olur.

MONTESSORİ

Eğitiminin temel prensiplerinden biri olan “Bana kendim yapabilmem için yardım et!” ilkesinin tüm okulumuz içinde geçerli olduğunu ve uygulandığını söyleyebiliriz.

SCAMPER

Yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Bu yöntemle çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verilir.

KAMPÜS

Yeşillikler içinde doğayla iç içe…

Kampüs içinde öğrencilerimiz, arkadaşlarıyla birlikte bahçede özgürce oynamanın ve ilgi alanları doğrultusunda yeteneklerini geliştirebilecekleri pek çok aktiviteye katılmanın keyfini çıkarıyorlar. Beykent’te 5.000 m2’lik geniş bir alana kurulu tek katlı yapılarımızda trafikten uzak, denize yakın, oksijeni bol, yaz-kış bahçe kullanımı olan güvenli bir kampüste Tema Çocuklarına doğal öğrenme ortamı sunuyoruz.

TEMA’DA BİR GÜN

Okul demek bizler için iyi bir akademik eğitim, gelişim ve değişim demek. Ama çocuklar için okul arkadaşlarıyla iyi zaman geçirdikleri, her anı paylaştıkları, bolca eğlendikleri bir yer anlamına geliyor. Tema bahçesi denize yakın lokasyonu ve yemyeşil oyun alanlarıyla çocuklara yaratıcılıklarını geliştirecek oyunları kurmaları için fırsat sunuyor. Tema çocuklarını bahçede bazen sek sek oynarken, bazen heyecanlı bir saklambaç oyununun içinde, bazen ağaçtan erik yerken ya da bir hamakta uzanmış hayal kurarken görürseniz sakın şaşırmayın.

HABERLER VE DUYURULAR

MATEMATİK
Haber

MATEMATİK

MATEMATİK Sayılar, noktalar, elmalar… 3 yaş sınıflarımız matematik etkinliklerini bu hafta da bahçede tamamladı. Sabır, dikkat, konsantrasyon, küçük kas becerileri,

Haber

Uzaktan Kucaklaşma

Uzaktan kucaklaşmaya 23 Mart Pazartesi günü itibariyle başlayan Tema Çocukları haftalık ders programlarına Online Eğitim ile devam ediyor.  

Haber

Maker Atölyesi Tasarım Çalışması

Tema Çocukları üretmeyi, yaratıcılığı, kodlama çalışmaları ile neler yapılabileceğini deneyimledikleri atölyelerden biri olan Maker Atölyesi’nde kendi tasarımlarını keşfetmenin mutluluğunu ve

Çocuklar Susmasın

TEMA OKULLARI "ÇOCUKLAR SUSMASIN" Sosyal Sorumluluk Projesini DESTEKLİYOR! www.cocuklarsusmasin.org

DERGİ

ANAOKULU - İLKOKUL UYGULAMALARI

Tema ilkokulu anaokulu Büyükçekmece Beykent Tema Eğitim Kurumları ilkokul anaokul bölümünde 1.sınıf – 5. sınıf seviyesinde çocuklarımıza eğitim verilmektedir. İlkokulumuz anaokulumuz Büyükçekmece ilçesinde tek katlı bir bina içinde eğitime devam etmektedir. Toplam kapalı alanımız 5000 metrekaredir. Beylikdüzü’nde tek kat üzerine kurulu özel okul olan ilkokulumuzun anaokulumuzun iki bahçesi mevcuttur. Öğrencilerimiz çeşitli ağaçların yer aldığı, mevsimine göre sebze ekimi yaptıkları bahçemizde doğayla iç içe eğitim almaktadır. Beylikdüzü Tema ilkokul anaokul sınıflarımız, çocukların bedensel, zihinsel, sosyal-duygusal ve dil gelişimlerini destekleyecek materyal ve alana sahiptir. Beylikdüzü Tema İlkokulu anaokulu olarak hedefimiz, özgüveni yüksek, sorgulayan, yaratıcı, eleştirel düşünen “Mutlu Çocuklar” yetiştirmektir. Büyükçekmece Tema İlkokulu anaokulu farklı eğitim ve yöntemlerden yararlanarak hazırlanan özgün bir program uygulanmaktadır. Beylikdüzü özel Tema İlkokulumuzda anaokulumuzda Montessori, Gems, Scamper ve sorgulamaya dayalı eğitim modelleri kullanılarak oluşturulan, birbirini tamamlayan bir program uygulanmaktadır. Beylikdüzü’nün en iyi Anaokulu dan biri olan Tema anaokulunda Türkçe program, branş dersleri, günlük yaşam becerileri, atölye çalışmaları ile desteklenmektedir. Yarım gün İngilizce programımız ve ikinci yabancı dil İspanyolca ile çocuklarımızın anaokulu ilkokulu seviyesinde farklı bir dille tanışmasına olanak verilir. Beykent Büyükçekmece ilçesinde yer alan Tema Eğitim Kurumları İlkokulu anaokulu hakkında detaylı bilgiye tema.k12.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü Tema ilkokulu olarak öğrenci odaklı ve kalıcı öğrenmeyi esas alan alternatif eğitim yaklaşımına sahibiz. Büyükçekmece Tema Anaokulu amacımız yenilikçi, sorgulayan, yaşadığı dünyaya duyarlı, bilim, spor, sanat ve teknoloji alanlarında başarılı ve mutlu bireyler yetişmesine rehberlik etmektir.Tema Eğitim Kurumları beylikdüzü anaokulu olarak öğrencilerin planlama, çalışma ve hatırlama faaliyetlerine önem veriyoruz.