ANASINIFI KAYIT KOŞULLARI

Anaokuluna başlayacak çocuklarımız için veli-öğrenci görüşmeleriyle bireysel öğrenci çalışması yapılır. Rehberlik birimimiz tarafından yapılan değerlendirme sonucu kayıt kabul edilir.Sınıf kontenjanlarımız 15-17 öğrenci ile sınırlıdır.

İLKOKUL KAYIT KOŞULLARI

Anaokulumuzu bitiren öğrencilerin anaokulundaki eğitim süreci dikkate alınarak kayıt yapılır.İlkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler ve velileriyle yapılan ön görüşme sonrasında randevu verilip öğrenciye Metropolitan okul olgunluğu testi uygulanır. Bu test sonucunda çocuklarımız sınıflara yerleştirilir.Ara sınıflara kayıt yaptıracak öğrencilerimiz ise rehberlik birimimizin yaptığı veli- öğrenci görüşmeleri neticesinde uygun sınıflara yerleştirilir.

Tema ilkokulu anaokulu Büyükçekmece Beykent Tema Eğitim Kurumları ilkokul anaokul bölümünde 1.sınıf – 5. sınıf seviyesinde çocuklarımıza eğitim verilmektedir. İlkokulumuz anaokulumuz Büyükçekmece ilçesinde tek katlı bir bina içinde eğitime devam etmektedir. Toplam kapalı alanımız 5000 metrekaredir. Beylikdüzü’nde tek kat üzerine kurulu özel okul olan ilkokulumuzun anaokulumuzun iki bahçesi mevcuttur. Öğrencilerimiz çeşitli ağaçların yer aldığı, mevsimine göre sebze ekimi yaptıkları bahçemizde doğayla iç içe eğitim almaktadır. Beylikdüzü Tema ilkokul anaokul sınıflarımız, çocukların bedensel, zihinsel, sosyal-duygusal ve dil gelişimlerini destekleyecek materyal ve alana sahiptir. Beylikdüzü Tema İlkokulu anaokulu olarak hedefimiz, özgüveni yüksek, sorgulayan, yaratıcı, eleştirel düşünen “Mutlu Çocuklar” yetiştirmektir. Büyükçekmece Tema İlkokulu anaokulu farklı eğitim ve yöntemlerden yararlanarak hazırlanan özgün bir program uygulanmaktadır. Beylikdüzü özel Tema İlkokulumuzda anaokulumuzda Montessori, Gems, Scamper ve sorgulamaya dayalı eğitim modelleri kullanılarak oluşturulan, birbirini tamamlayan bir program uygulanmaktadır. Beylikdüzü’nün en iyi Anaokulu dan biri olan Tema anaokulunda Türkçe program, branş dersleri, günlük yaşam becerileri, atölye çalışmaları ile desteklenmektedir. Yarım gün İngilizce programımız ve ikinci yabancı dil İspanyolca ile çocuklarımızın anaokulu ilkokulu seviyesinde farklı bir dille tanışmasına olanak verilir. Beykent Büyükçekmece ilçesinde yer alan Tema Eğitim Kurumları İlkokulu anaokulu hakkında detaylı bilgiye tema.k12.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz. Beylikdüzü Tema ilkokulu olarak öğrenci odaklı ve kalıcı öğrenmeyi esas alan alternatif eğitim yaklaşımına sahibiz. Büyükçekmece Tema Anaokulu amacımız yenilikçi, sorgulayan, yaşadığı dünyaya duyarlı, bilim, spor, sanat ve teknoloji alanlarında başarılı ve mutlu bireyler yetişmesine rehberlik etmektir. Tema anaokulu ilkokulu olarak öğrencilerin planlama, çalışma ve hatırlama faaliyetlerine önem veriyoruz.